Menü Kapat

RFID Kartlı Geçiş Sistemleri

Personel kart okuyucu cihazlar kullanım amacına göre PDKS yada GKS sistemleri ile personelin işe giriş – çıkış zamanlarının tespitine, firma içindeki yetkilendirilmiş alanlara giriş – çıkış izinlerinin tanımlanmasında, yemekhane yada kantindeki hakedişler için kullanılabilmektedir.
İşe giriş çıkış noktalarına, tespit edilen kapı, turnike yada geçiş noktası gibi alanlara yerleştirilen personel kart okuyucular personelin kartını okutmasıyla birlikte personel kart ID’ler zaman damgalı şekilde yazılıma aktarılmaktadır. Bu zaman damgaları ile gelen kart ID’leri PDKS “personel devam kontrol” ve GKS “geçiş kontrol sistemi” yazılımlarına aktarılır. Bu yazılımlar aracılığı ile personelin yetkileri, işe giriş çıkış zamanları, mola zamanları, hakedişleri ve mesai ücretleri hesaplanabilir. Yazılımlarımız masaüstü yada internet ortamından online olarak çalışabilmektedir.

Personel kartları ise renki lazer baskı tekniği ile hazırlanır. 85×54 mm ebatlarındaki personel kartları üzerine firma logosu, personel resmi ve firmanın isteği çerçevesinde personel özlük bilgileri yer alır. Bu renkli yapı firmanın kurumsallığını temsil eder şekilde hazırlanır ve sürekli personel üzerinde bulunur.

Neden RFID Kart?

RFID personel kart okuyucuları; personel giriş çıkış, geçiş kontrol, yemekhane takip sistemlerinde, ziyaretçi takip sistemlerinde ve PDKS yazılımlarında kullanılmaktadır ve verimliliği arttırma amacında güçlü yardımcılardır.