Menü Kapat

WEB YAZILIMLARI

Sadece İnternet Sitesi değil, WEB tabanlı işletim sistemleri ile ihtiyacınıza yönelik her türlü çözümü sizlere getirdik.

Kapsamlı Web Yazılımı Nedir?

Bilgisayarın kullanılmasını sağlayan ve donanım dışındaki tüm şeyleri ifade eder. Aynı tanımı internet için de kullanabiliriz. Dolayısıyla web üzerinde yer almış olan yazılımsal tüm materyal ve içerikler, web yazılım kavramını ifade etmektedir. İnternet iki şekilde işlemektedir. Kullanıcıların görebildiği kısım, yazılımcılar tarafından anlaşılabilir bir arayüz olarak tasarlanır ve kullanıcıların hizmetine sunulur. Sunucularda oluşturulan ve kullanıcılara ileten asıl beyin yazılım ise kodlama dilleri ile oluşturulan kısımdır.

Web Tabanlı Yazılımlar

İnternet üzerinden hizmet veren ağ bağlantıları ile sağlanan yazılımlardır. Şu anki zamanımızı yani günümüzü baz alırsak bilgisayar tabanlı yazılımlar yerine, web tabanlı yazılımlar tercih edilmektedir. Nedeni ise web tabanlı yazılımların her yerde değişiklik yapılmasına izin vermesi ve kullanımının pratik olmasıdır.

Web Yazılım Geliştirme

İşletmelerin ihtiyacı olan site özellikleri farklıdır. Nedeni ise işletmelerin faaliyet alanlarının farklı olmasıdır. İhtiyaca yönelik olarak çözüm üretebilmek adına, farklı site tasarımlarının yapılması gerekir. Web yazılımını geliştirebilmek ise farklı sitelerin hazırlanması için gereken bir ekipmandır.